Si të inkorporojmë domatet në një plan vakti te diabetikët ?

Domatet janë të pasura me vitaminë C (e rëndësishme për shërimin e plagëve dhe mund të rrisin thithjen e hekurit) dhe lycopene (një antioksidant që është treguar të reduktojë kancerin e prostatës).

Përveç kësaj, lycopene mund të rrisë HDL (kolesterol të shëndetshëm) dhe të reduktojë LDL (kolesteroli i keq). Disa studime kanë treguar një marrëdhënie mes lycopene në domate dhe reduktimin e pranisë së LDL të oksiduar, të cilat mund të kontribuojnë në pllaat e mureve të arterieve.

Si të inkorporoni domate në planin tuaj të vakteve?

Domate dhe produktet e domates mund të përfshihen në planin e vakteve të diabetit. Nëse jeni duke ndjekur një dietë të qëndrueshme me karbohidrate , duhet të numëroni karbohidratet edhe në domate. Për shembull, 1/2 gotë salcë domate komerciale është rreth 7 g karbohidrate dhe vetë domatet janë rreth 1 g karbohidrate secila.

Mënyra më e mirë për të përcaktuar nëse domatet ndikojnë në sheqerin tuaj në gjak është për të testuar sheqerin tuaj dy orë pas një vakti. Shoqata Amerikane e Diabetit rekomandon që sheqeri i gjakut të jetë <180mg / dL dy orë pas fillimit të një vakti.  Por,nëse ju jeni në krye të një tasi të madh të makaronave me salcë, shanset janë se domatet nuk ndikojnë në sheqerin tuaj, por fajtori është makarona.

Përmbajtja ushqyese

Një domate e vogël e kuqe (rreth 2-2 / 5 “diametër) përmban rreth: 16 kalori, .2 g yndyrë, 0 g yndyrna të ngopura, 3.5 g karbohidrate, 215 mg kalium, 3.5 g karbohidrate, 1.1 g fibra dhe. 8 g proteina.

Përgatitja dhe Ruajtja

Ngrohja: Domatet janë një nga ato ushqime që janë më të dendura lëndë ushqyese kur janë gatuar. Ngrohja e domate në një sasi të vogël të yndyrës, siç është vaji i ullirit, rrit biodiversitetin e likopenit.

Pjekja: Pjekja jep lëng, aromë të koncentruar dhe cilësi. Domate sezonale me vaj ulliri, hudher, piper i kuq, dhe bime dhe erëza të tjera – hani thjeshtë ose përdorni domate të pjekura në pure për një salcë domatesh ose si një kapelë për mish të pjekur, të pjekur ose të pjekur, pulë ose peshk.

Salcë e domates: Një nga ushqimet e rehatshme të jetës, salca e domates nuk duhet të përdoret vetëm për makarona. Salcë domate mund të përdoret për të shijuar perime të pjekur, kungull spageti ose për të shtuar cilësi ,djegës, dhe proteina.  Salcat janë shtesa të mëdha për sanduiçe, sallata etj.

Print Friendly, PDF & Email