… do te te dua cdo dite.

Sa shume vite me ty, nuk di nga t’ja filloje historis tone, isha e vogel kur u njojtem bashke, nuk e dija kush ishe dhe a do mesohesha me ty.
Ne fillim te urreja s’te pranoja dot ne jeten time nuk doja t’ja dija kush ishe dhe cfare problemesh do me sillje .
Vitet kalonin dhe une fillova te kujdesesha nga pak per ty dhe pse te urreja qe ishe pjes e imja rrija e mbyllur me te gjithe nuk merja kurr guximin te flisja per ty.
Ti “kujdeseshe” per mua nuk doje t’me me demtoje se e dije qe 1 dite do te doja dhe do te pranoja sepse je fati im, me nervozoje me uljet e ngritjet e tua por prape “miqesoheshim” mundoheshe te mos me hapje probleme pse une nuk te doja dhe s’te pranoja por te lija ne heshtje te strukur ne erresire.
Vitet kaluan dhe ne sot jemi rritur bashke kemi 16 vite bashke une duke u kujdesur per ty dhe ti duke u kujdesur per mua si te ushqehem shendetshem, si te kem 1 aktivitet fizik cdo dite, si te mos stresohem dhe si te jem e qeshur.


Je ti qe me jep sinjal kur dicka nuk shkone me mua fillon “merzitesh” se ne dicka kam gabuar me ty. Fillojne ngritjet dhe uljet tona qe duhet ti cojme ne nivel per te filluar te jetojme te qet te dy.

Sot le ta din te gjithe marredhenien tone s’me intereson mendimi dhe meshira e askujt , ne do jemi bashke deri ne fund te jetes duke u kujdesur per njeri tjetrin ne menyren tone.

Sa shume vite me ty, nuk di nga t’ja filloje historise tone .isha e vogel kur u njojtem bashke, nuk e dija kush ishe dhe a do mesohesha me ty.
Ne fillim te urreja s’te pranoja dot ne jeten time nuk doja t’ja dija kush ishe dhe cfare problemesh do me sillje .

E kam vuajtur ne heshtje pranine tende sa nuk kisha me fuqi te ecja, ti nga inati filloje corientoheshe qe une te te korigjoja. Here-here inati te kapte keq sa dhe korigjimet e mija s’te rregullonin dot, e beje qe une mos te gaboja perseri duke te “poshteruar ne ate menyre”, por perseri gjenim paqe per te vazhduar rrugen tone aty ku e kishim len.

Vitet kalonin dhe une fillova te kujdesesha nga pak per ty dhe pse te urreja qe ishe pjes e imja rrija e mbyllur me te gjithe nuk merja kurr guximin te flisja per ty.
Ti “kujdeseshe” per mua nuk doje t’me me demtoje se e dije qe 1 dite do te doja dhe do te pranoja sepse je fati im , me nervozoje me uljet e ngritjet e tua por prape “miqesoheshim” mundoheshe te mos me hapje probleme pse une nuk te doja dhe s’te pranoja por te lija ne heshtje te strukur ne erresire.
Vitet kaluan dhe ne sot jemi rritur bashke duke kaluar 16 vite te jetes tone , une duke u kujdesur per ty dhe ti duke u kujdesur per mua si te ushqehem shendetshem , si te kem 1 aktivitet fizik cdo dite, si te mos stresohem dhe si te jem e qeshur.
Je ti qe me jep sinjal kur dicka nuk shkone me mua fillon “merzitesh” se ne dicka kam gabuar me ty.

Fillojne ngritjet dhe uljet tona qe duhet ti cojme ne nivel per te filluar te jetojme te qet te dy. Je ti qe me pranon keshtu sic jam pa shtuar e pa hequr asgje, duron kokefortesine time dhe prap kujdesesh qe une te jem mire. Sot le ta din te gjithe marredhenien tone s’me intereson mendimi dhe meshira e askujt, ne do jemi bashke deri ne fund te jetes duke u kujdesur per njeri tjetrin ne menyren tone.

M. Rr.

Lotaria Kombetare dhe Bordi i Ceshteve te Mira
Print Friendly, PDF & Email